מוקדמות גביע העולם בכדורגל נשים 2003
81 נבחרות לאומיות נרשמו למוקדמות גביע העולם בכדורגל נשים 2003, והתחרו על 16 מקומות בטורניר הגמר שהיה אמור להיערך ברפובליקה העממית של סין[1]. סין, המארחת, העפילה אוטומטית והותירה 15 מקומות לשאר הנבחרות.
15 המקומות בגביע העולם חולקו בין קונפדרציות הכדורגל של פיפ"א כמפורט להלן:
- אירופה (אופ"א): 5 מקומות, עליהם התחרו 16 נבחרות.
- אסיה (AFC): 3.5 מקומות (כולל המארחת סין שהעפילה אוטומטית), עליהם התחרו 13 נבחרות. הנבחרת שזכתה בחצי מקום העפילה לפלייאוף הבין-יבשתי מול נציגת CONMEBOL.
- צפון, מרכז אמריקה והקריביים (CONCACAF): 2.5 מקומות, עליהם התחרו 18 נבחרות. הנבחרת שזכתה בחצי מקום העפילה לפלייאוף הבין-יבשתי מול נציגת AFC.
- אפריקה (CAF): 2 מקומות, עליו התחרו 22 נבחרות (מתוכן פרשו 3 נבחרות לפני תחילת המוקדמות).
- דרום אמריקה (CONMEBOL): 2 מקומות, עליו התחרו 10 נבחרות.
- אוקיאניה (OFC): מקום אחד, עליו התחרו 5 נבחרות.
משחק המוקדמות הראשון נערך ב-25 באוגוסט 2001 והמשחק האחרון שוחק ב-12 ביולי 2003. בסך הכל נערכו 195 משחקי מוקדמות, בהם הובקעו 867 שערים (ממוצע של 4.44 שערים למשחק).
אירופה[עריכת קוד מקור | עריכה]
16 הנבחרות בדרג א' של אופ"א הוגרלו לארבעה בתים, כאשר זוכות הבתים העפילו ישירות לגביע העולם. ארבע הסגניות הוגרלו לפלייאוף, כשהמנצחת במשחקים אלו העפילה גם היא.
סיבוב ראשון[עריכת קוד מקור | עריכה]
בית 1[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
נורווגיה | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 21 | 3 | 18 |
צרפת | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 9 | 2 |
אוקראינה | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 9 | 12 | -3 |
צ'כיה | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 6 | 23 | -17 |
אוקראינה | 4 – 1 | צ'כיה |
נורווגיה | 4 – 0 | אוקראינה |
נורווגיה | 5 – 0 | צ'כיה |
צרפת | 0 – 3 | נורווגיה |
אוקראינה | 0 – 2 | צרפת |
צ'כיה | 1 – 2 | צרפת |
צ'כיה | 1 – 5 | נורווגיה |
צרפת | 4 – 1 | צ'כיה |
נורווגיה | 3 – 1 | צרפת |
אוקראינה | 1 – 1 | נורווגיה |
צ'כיה | 2 – 3 | אוקראינה |
צרפת | 2 – 1 | אוקראינה |
נורווגיה העפילה ישירות לגביע העולם וצרפת העפילה לפלייאוף היבשתי.
בית 2[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
שוודיה | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 27 | 4 | 23 |
דנמרק | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 21 | 8 | 13 |
שווייץ | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 2 | 18 | -16 |
פינלנד | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 24 | -20 |
שווייץ | 1 – 0 | פינלנד |
דנמרק | 4 – 0 | שווייץ |
שוודיה | 8 – 1 | פינלנד |
שוודיה | 4 – 1 | דנמרק |
פינלנד | 0 – 6 | דנמרק |
שווייץ | 0 – 5 | שוודיה |
שווייץ | 1 – 4 | דנמרק |
פינלנד | 1 – 0 | שווייץ |
שוודיה | 4 – 0 | שווייץ |
דנמרק | 4 – 2 | פינלנד |
דנמרק | 2 – 1 | שוודיה |
פינלנד | 0 – 5 | שוודיה |
שוודיה העפילה ישירות לגביע העולם ודנמרק העפילה לפלייאוף היבשתי.
בית 3[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
רוסיה | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 6 | 4 |
איסלנד | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 9 | -1 |
איטליה | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 7 | 0 |
ספרד | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 8 | 11 | -3 |
איסלנד | 1 – 1 | רוסיה |
איסלנד | 2 – 1 | איטליה |
ספרד | 6 – 1 | איסלנד |
איטליה | 1 – 3 | רוסיה |
רוסיה | 2 – 0 | ספרד |
איטליה | 3 – 0 | ספרד |
ספרד | 0 – 1 | איטליה |
ספרד | 2 – 1 | רוסיה |
רוסיה | 1 – 1 | איסלנד |
רוסיה | 2 – 1 | איטליה |
איסלנד | 3 – 0 | ספרד |
איטליה | 0 – 0 | איסלנד |
רוסיה העפילה ישירות לגביע העולם ואיסלנד העפילה לפלייאוף היבשתי.
בית 4[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
גרמניה | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 30 | 1 | 29 |
אנגליה | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 6 | 3 |
הולנד | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 16 | -10 |
פורטוגל | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 26 | -22 |
גרמניה | 3 – 1 | אנגליה |
גרמניה | 9 – 0 | פורטוגל |
אנגליה | 0 – 0 | הולנד |
הולנד | 0 – 3 | גרמניה |
פורטוגל | 1 – 1 | אנגליה |
פורטוגל | 2 – 1 | הולנד |
אנגליה | 3 – 0 | פורטוגל |
הולנד | 1 – 4 | אנגליה |
גרמניה | 6 – 0 | הולנד |
פורטוגל | 0 – 8 | גרמניה |
הולנד | 4 – 1 | פורטוגל |
אנגליה | 0 – 1 | גרמניה |
גרמניה העפילה ישירות לגביע העולם ואנגליה העפילה לפלייאוף היבשתי.
פלייאוף[עריכת קוד מקור | עריכה]
23 באוגוסט 2002 | צרפת | 0-2 | דנמרק | לאנס, צרפת |
15 בספטמבר 2002 | דנמרק | 1-1 | צרפת | אודנסה, דנמרק |
צרפת העפילה לגמר הפלייאוף.
16 בספטמבר 2002 | איסלנד | 2-2 | אנגליה | רייקיאוויק, איסלנד |
22 בספטמבר 2002 | אנגליה | 0-1 | איסלנד | ברמינגהאם, אנגליה צופים: 3,442 |
אנגליה העפילה לגמר הפלייאוף.
17 באוקטובר 2002 | אנגליה | 1-0 | צרפת | לונדון, אנגליה צופים: 6,004 |
16 בנובמבר 2002 | צרפת | 0-1 | אנגליה | סנט אטיין, צרפת |
צרפת העפילה לגביע העולם.
אסיה[עריכת קוד מקור | עריכה]
- ערך מורחב – אליפות אסיה בכדורגל נשים 2003
סין, קוריאה הדרומית וקוריאה הצפונית העפילו לגביע העולם. יפן העפילה לפלייאוף הבין-יבשתי מול נציגת צפון, מרכז אמריקה והקריביים.
צפון, מרכז אמריקה והקריביים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- ערך מורחב – גביע הזהב של CONCACAF לנשים 2002
ארצות הברית וקנדה העפילו לגביע העולם. מקסיקו העפילה לפלייאוף הבין-יבשתי מול נציגת אסיה.
אוקיאניה[עריכת קוד מקור | עריכה]
- ערך מורחב – אליפות אוקיאניה בכדורגל נשים 2003
אוסטרליה העפילה לגביע העולם.
אפריקה[עריכת קוד מקור | עריכה]
- ערך מורחב – אליפות אפריקה בכדורגל נשים 2002
גאנה וניגריה העפילו לגביע העולם.
דרום אמריקה[עריכת קוד מקור | עריכה]
- ערך מורחב – קופה אמריקה נשים 2003
ארגנטינה וברזיל העפילו לגביע העולם.
פלייאוף בין-יבשתי[עריכת קוד מקור | עריכה]
אסיה-צפון, מרכז אמריקה והקריביים[עריכת קוד מקור | עריכה]
5 ביולי 2003 | מקסיקו | 2 - 2 | יפן | אצטדיון האצטקה, מקסיקו סיטי צופים: 75,000 |
12 ביולי 2003 | יפן | 2 - 0 | מקסיקו | האצטדיון האולימפי, טוקיו צופים: 12,743 |
יפן העפילה לגביע העולם.
הנבחרות שהעפילו[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | הופעות במונדיאלים | רצף | הופעה אחרונה |
---|---|---|---|
אוסטרליה | 3 | 3 | 1999 |
ארגנטינה | 1 | 1 | - |
ארצות הברית | 4 | 4 | 1999 |
ברזיל | 4 | 4 | 1999 |
גאנה | 2 | 2 | 1999 |
גרמניה | 4 | 4 | 1999 |
יפן | 4 | 4 | 1999 |
נורווגיה | 4 | 4 | 1999 |
ניגריה | 4 | 4 | 1999 |
סין (מארחת) | 4 | 4 | 1999 |
צרפת | 1 | 1 | - |
קוריאה הדרומית | 1 | 1 | - |
קוריאה הצפונית | 2 | 2 | 1999 |
קנדה | 3 | 3 | 1999 |
רוסיה | 2 | 2 | 1999 |
שוודיה | 4 | 4 | 1999 |
הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]
גביע העולם בכדורגל לנשים | ||
---|---|---|
טורנירי גמר | סין 1991 • שוודיה 1995 • ארצות הברית 1999 • ארצות הברית 2003 • סין 2007 • גרמניה 2011 • קנדה 2015 • צרפת 2019 • אוסטרליה וניו זילנד 2023 (גמר) • 2027 | |
טורנירי מוקדמות | 1991 • 1995 • 1999 • 2003 • 2007 • 2011 • 2015 • 2019 • 2023 | |
שונות | נבחרות משתתפות • טורניר ההזמנה 1988 |